خطا
  • XML Parsing Error at 9:19. Error 76: Mismatched tag

انتقاد آیت‌الله هادوی تهرانی از کم‌توجهی برخی مسئولان به بیت‎المال

شنبه, 01 ارديبهشت 1397 ساعت 10:36
منتشرشده در اخبار

استاد دروس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم گفت: افرادی در کشور هستند که پول‌های آنچنانی بابت مسئولیت می‌گیرند ولی ساعاتی که باید مشغول کار خود باشند در جای دیگر فعالیت دارند و دنبال تثبیت موقعیت خود هستند.

به گزارش ایکنا؛ آیت‌الله هادوی تهرانی در ادامه سلسله جلسات تفسیر سوره حجرات گفت: در این سوره تعدادی از آیات با خطاب «آمنوا» و برخی نیز با «ایها الناس» بیان شده است.

وی افزود: خداوند در ادامه نیز ملاک کرامت در نزد خداوند را تقوا و ایمان و نه سیاه و سفید و این نژاد و آن نژاد و ... برشمرد که برخلاف تفکر یهود است که خود را برترین نژاد بشر می‌دانند و این تفکر در ارمنی‌ها نیز که خود را نسبت به سایر مسیحیان برتر می‌دانند وجود دارد.

هادوی تهرانی با اشاره به تعبیر علیم خبیر به معنای اینکه خدا از درون انسان‌ها آگاه است عنوان کرد: وقتی پرده‌ها افتاد آن وقت معلوم می‌شود چه کسی بالا و چه کسی پائین‌تر است؛ امروز ممکن است کسانی کم‌اهمیت باشند و دیده نشوند ولی در قیامت خیلی بالا باشند.

این استاد تفسیر بیان کرد: افرادی در کشور هستند که پول‌های آنچنانی بابت مسئولیت می‌گیرند ولی ساعاتی که باید مشغول کار خود باشند در جای دیگر فعالیت دارند و دنبال تثبیت موقعیت خود هستند.

وی افزود: برخی از ما هم تصور می‌کنیم که نماز جماعتی می‌خوانیم خیلی مؤمن هستیم در حالی که این مسئله، صرفا ملاک نیست بلکه نماز ابزاری برای کسب تقوا و ایمان بیشتر است.

وی با بیان اینکه برخی دو رکعت نماز می‌خوانند و از آن طرف طوری با بیت‌المال رفتار می‌کنند که گویی ارث آنان است تاکید کرد: این افراد، بیت‌المال را صرف کارهای مختلف برای تثبیت موقعیت خودشان می‌کنند و یا برخی کارمندان پول می‌گیرند تا به مردم خدمت کنند ولی به جای آن طلبکار هم هستند.

دفتر آیت الله هادوی تهرانی

-----------------------------------

لینک مرتبط: ایکنا