خطا
  • XML Parsing Error at 9:19. Error 76: Mismatched tag

انسان نباید در برابر تبلیغ دین، توقع خدمت از مردم داشته باشد

شنبه, 30 آذر 1398 ساعت 20:10
منتشرشده در اخبار

به گزارش ایکنا، آیت‌‌الله مهدی هادوی تهرانی ۲۸ آذر در ادامه تفسیر سوره مبارکه فصلت با اشاره به آیه پایانی این سوره گفت: برخی هرقدر هم علم به قدرت خداوند و نعمت های آن می یابند باز هم در شک هستند؛ البته این شک، شک در برابر ایمان است.

وی با بیان اینکه خداوند به همه چیز احاطه قیومیه دارد افزود: از جزء جزء هر چیز تا کل آن بر خدا مکشوف و آشکار است؛ خدا همه این عالم را خلق کرده است تا شک از انسان برطرف و تبدیل به ایمان شود ولی کمتر افرادی هستند که عبرت بگیرند.

آیت‌الله هادوی تهرانی همچنین در ادامه تفسیر سوره مبارکه دخان به آیات ۱۷ تا ۲۴ این سوره اشاره کرد و گفت: در این آیات به بخشی از داستان حضرت موسی(ع) اشاره شده است؛ موسی(ع) بعد از اینکه دید قومش ایمان نمی‌آورند به قومش گفت اگر ایمان نمی‌آورید از من دور شوید. البته این بعد از آن بود که معجزات متعدد الهی به بنی اسرائیل نشان داده و آنان از دست فرعون نجات یافتند.

وی افزود: تبیین حق برای قوم موسی رخ داده بود و علم به خدا یافته بودند زیرا نشانه ها و معجزات حضرت موسی کم نبود ولی باز ایمان نیاوردند؛ حضرت موسی(ع) هم نفرین کرد.

آیت‌الله هادوی تهرانی تصریح کرد: انبیاء جز خدمت کار دیگری در حق مردم نکردند و مردم هم جز اذیت و آزار برای آنان کاری نکردند و نبی اعظم هم بیش از همه پیامبران اذیت شد.

این استاد حوزه با بیان اینکه اذیت شدن انبیاء و مبلغان دین در طول تاریخ امری طبیعی بوده است تصریح کرد: لذا انسان نباید در برابر تبلیغ دین، توقع خدمت از مردم داشته باشد زیرا خدمتگزار واقعی قاعدتا از طرف مردم اذیت می‌شود زیر ا اندکی از عباد خدا شاکر نعمت‌های او هستند.

 

_____________

پیوند مرتبط:

ایکنا