خطا
  • XML Parsing Error at 9:19. Error 76: Mismatched tag

پیام آیت الله هادوی تهرانی در پی هتک حرمت قرآن کریم در کشور سوئد

پنج شنبه, 13 شهریور 1399 ساعت 10:44
منتشرشده در پیام ها و بیانیه ها

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ قَالُوا لَن يَدْخُلَ الْجَنَّةَ إِلَّا مَن كَانَ هُودًا أَوْ نَصَارَىٰ تِلْكَ أَمَانِيُّهُمْ قُلْ هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ

ﻭ ﮔﻔﺘﻨﺪ : ﻫﺮﮔﺰ ﻛﺴﻲ ﻭﺍﺭﺩ ﺑﻬﺸﺖ ﻧﻤﻰ  ﺷﻮﺩ ﻣﮕﺮ ﺁﻧﻜﻪ ﻳﻬﻮﺩﻱ ﻳﺎ ﻧﺼﺮﺍﻧﻲ ﺑﺎﺷﺪ ، ﺍﻳﻦ ﺩﺭﻭﻍ ﻫﺎ ﻭ ﺍﺑﺎﻃﻴﻞ ﺁﻧﺎﻥ ﺍﺳﺖ ; ﺑﮕﻮ : ﺍﮔﺮ ﺭﺍﺳﺘﮕﻮﻳﻴﺪ ﺩﻟﻴﻞ ﻭ ﺑﺮﻫﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻴﺎﻭﺭﻳﺪ .(البقرة،111)

قرآن‌ کریم بیش از چهارده قرن قبل، یهودیان و مسیحیان را به عرضه برهان دعوت و گفتگوی منطقی را روش ارزیابی ادیان معرفی می کند.

فيا للعجب! در عصری که داعیه دانش و فناوری در آن گوش فلک را کر کرده است  و در سرزمینی که خود را از پرچم داران روشنفکری می نمایاند، این آخرین نسخه هدایت الهی توسط چند جوان جاهل مورد اهانت قرار می گیرد و پلیسی که باید حافظ قانون و نظم اجتماعی باشد، با نابخردی فزون تر، از اینان، حمایت می کند.

این فاجعه دردناک، یک کاریکاتور زنده از نهایت ظلمت در غرب و شاهدی صادق بر حقانیت و توانایی عقلانی اسلام و قرآن کریم در برابر سایر مکاتب است.

باید به حال رهبرانی که آیات نادانی آنان در گذشته و حال زندگیشان چشم ها را خیره کرده است، گریست که شادمانه در این بزم جهالت پای می کوبند و خويش را حامیان آزادی می شمارند و صدها نفرین بر سردمداران برخی کشورهای اسلامی که به این محفل شیطانی می پیوندند و در این میانه به دنبال تقویت روابط خود با دشمنان اسلام هستند، غافل از آنکه آب در هاون می کوبند و جایگاه خود در جهنم مستحکم می کنند.

بی شک این رفتارهای کودکانه اثری جز اعتلای بیشتر اسلام و تقویت ایمان مسلمانان ندارد، اما این امر چیزی از وظیفه کشورهای اسلامی جهان، به ویژه جمهوری اسلامی ایران، در برخورد هر چه مستحکم تر با این جهالت ها نمی کاهد و وظیفه سنگین همه عالمان دینی، از هر کیش و آئینی، جلوگیری از این رفتارهای کودکانه و باطل کردن توطئه دین ستیزان استکباری است تا فضای گفتگوی عقلانی در میان دین باوران جهان فراهم شود و صلح و امنیت، جای جنگ و خونریزی را بگیرد.

مهدی هادوی تهرانی
12 شهریور 1399
13 محرم الحرام 1442