خطا
  • XML Parsing Error at 9:19. Error 76: Mismatched tag

پیام تبریک آیت الله هادوی تهرانی به مناسبت آزادی موصل

یکشنبه, 11 تیر 1396 ساعت 15:12
منتشرشده در پیام ها و بیانیه ها

بسم الله الرحمن الرحیم

... وَالْفِتْنَةُ أَكْبَرُ مِنَ الْقَتْلِ ... (سوره بقره، آیه 217)

پیروزی ملت غیور و ارتش شجاع عراق بر افراطیون ددمنش در موصل نوید شکست نهایی فتنه ای بزرگ بر علیه اسلام عزیز را به ارمغان آورد.

فتنه ای که از تفسیرهای دور از واقع در باب مسایل اسلامی و تاریخ نورانی اسلامی نشأت می گیرد.

فتنه ای که ریشه در حوادث خاص تاریخی و مستندسازی های کاذبانه آن حوادث و کوته نظری برخی عالمان منتسب به دین دارد.

فتنه ای که بزرگ ترین ظلم را به وجود مقدس نبی اعظم صلی الله علیه و آله و سلم مرتکب شد و آن گوهر نورانی سراسر رحمت را به چشم ناآگاهان تیره و سفاک نشان داد.

فتنه ای که شکست آن در صحنه های نظامی و سیاسی به همکاری دولت ها و ارتش های اسلامی نیاز دارد و همدلی امت اسلامی را می طلبد و زدودن آن از صحیفه ی علمی و فرهنگی اسلام هم نشینی و همراهی علمای اسلام را نیاز دارد.

فتنه ای که اگر در رفع عوامل پیدایش آن در مصادر و مذاهب اسلامی تلاش نشود، دوباره با مشارکت دشمنان اسلام به نام دیگر یا همان نام سر از خاکستر این جنگ های خانمان سوز برخواهد داشت و بار دیگر ملت مظلوم مسلمان را به خاک و خون خواهد کشید.

این جانب ضمن تبریک این پیروزی به ساحت مقدس امام زمان عجل الله فرجه الشریف و رهبر معظم انقلاب (مدظله)، مراجع عظام شیعه (حفظهم الله)، به ویژه علمای مذاهب و مرجعیت رشید عراق و بالأخص حضرت آیت الله سیستانی (دامت برکاته) و تمامی مردم دلاور عراق و مجاهدان مردمی و ارتشی این کشور، از همه ی علمای بزرگ جهان اسلام استدعا دارد نزاع های مذهبی را به حلقه های علمی بر اساس منطق و انصاف محدود کنند و از گسترش این درگیری های فاجعه آمیز در بین پیروان خود جلوگیری نمایند تا در آینده شاهد چنین فتنه ها و بلاهایی در امت اسلام نباشیم، انشاءالله تعالی.

مهدی هادوی تهرانی

هفتم شوال المکرم 1438

-----------------------

لینک های مرتبط:

- ایکنا

- ابنا

- خبرگزاری مهر

- خبرگزاری رسا

- خبرگزاری فارس

- خبرگزاری رسمی حوزه

- شفقنا

- پایگاه اطلاع رسانی قم نا

- خبرگزاری برنا